Izlaganje jonizujućim zračenjima povezano je sa određenim nivoom rizika. Jedana od osnovnih ciljeva naše laboratorije jeste zaštita ljudi i životne sredine od štetnih efekta jonizujućih zračenja, danas i u buduće. Naša ekspertiza i znanje, zasnovani na višedescijskom iskustvu i stalnom usavršavanju, na raspolaganju su korsinicima izvora zračenja u medicine, industriji, nauci i drugim oblastima.

Naše konsalting usluge obuhvataju:

• Izradu Izveštaja o sigurnosti,
  • Izradu Programa zaštite od jonizujućih zračenja,
  • Proračun debljine zaštitnih barijera,
  • Optimizaciju prakse u cilju smanjenja izlaganja pacijenata, izloženih radnika i stanovništva.

Priprema Izveštaja o sigurnosti, Programa zaštite od jonizujućih zračenja ili proračun debljine zaštitnih barijera, obavlja se na osnovu Vašeg zahteva i to na sledeći način:

• Potrebno je kontaktirati laboratoriju (putem e-mejla, faksa ili telefonom) kako bismo sačinili pisani dogovor o potrebnoj usluzi;
  • Komunikacija (putem e-mail) u cilju priklpljanja relevantnih podataka za traženu uslugu, putem standardnih obrazaca;
  • Priprema dokumenata;
  • Dokumenti se zajedno sa računom šalju klijentu a plaćanje se obavlja uplatom na tekući račun Instituta za nuklearne nauke Vinča.

E: dozimetrija@vin.bg.ac.rs

T: +381 11 6453 867, 3408 188, 3408 722