Rukovodstvo Laboratorije „Zaštita“, dr Marija Šljivić-Ivanović i dr Predrag Božović su na sastanku održanom 28.8.2024.godine predstavili oblasti rada Laboratorije za zaštitu od zračenja i zaštitu životne sredine gostima iz Međunarodne agencije za atomsku energiju (MAAE) na čelu sa šefom ekspertske delegacije Đing Džangom.

Sastanku je prisustvovao i gospodin Slađan Velinov, direktor Direktorata za radijacionu i nuklearnu sigurnost i bezbednost Republike Srbije, sa saradnicima kao i dr Koviljka Stanković, vanredni profesor Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu i predsednica Srpskog nuklearnog društva. Nakon sastanka, eksperti iz MAAE su posetili prostorije Laboratorije „Zaštita“, Sektor za etaloniranje, gde je dr Nikola Kržanović prezentovao aktivnosti i mogućnosti merenja i kalibracije na naučno-istraživačkoj opremi koja je jedinstvena u našoj zemlji. Bila nam je čast i zadovoljstvo da predstavimo rad naše Laboratorije.